Hakkımızda

Yarın için bugünden Ar-Ge anlayışı ile yola çıkan a n o v a;

 • AR-GE amaçlı, tasarım ve simülasyon yazılımları ile yüksek başarımlı hesaplama donanımları, ürün ve hizmet sağlayıcısı Anova Mühendislik ve Bilgisayar Tic. Ltd. Şti. (2003),
 • Tasarım, Simülasyon ve AR-GE şirketi olan ODTÜ Teknokent merkezli Anova Proje ve Danışmanlık Tic. Ltd. Şti. (2008),
 • Savunma Sanayiine tasarladığı ürünlerin üretimini gerçekleştirdiği İmalat şirketi Anova Savunma ve Otomotiv A.Ş. (2013) ve
 • Figes A.Ş ile ortak kurduğu ANSYS temsilcisi Elite Channel Partner statüsündeki Numesys İleri Mühendislik Hizmetleri A.Ş. (2018)

olarak dört firmadan oluşmaktadır.

a n o v a özgün tasarımları, yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile savunma sanayiinin önemli paydaşları arasındadır. Dışa bağımlılığı azaltmayı, maliyetleri düşürürken verimliliği arttırmayı hedefleyen a n o v a, Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde de imalat faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanında Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerinde otomotiv, beyaz eşya, enerji, çevre, inşaat ve makine imalatı gibi çeşitli sanayi kollarına da mühendislik ve tasarım alanında hizmet vermektedir. a n o v a, ASELSAN’ın sayılı stratejik iş ortaklarından birisidir.

a n o v a GRUP ŞİRKETLERİ

 • a n o v a Mühendislik
  Tasarım, AR-GE, simülasyon konularında dünyada kabul görmüş yazılım firmalarından ROMAX, Ricardo, Concepts NREC ve Bentley’in Türkiye Distribütörü olan a n o v a, yüksek başarımlı hesaplama platformlarının satışını da gerçekleştirmektedir
 • a n o v a Proje ve Danışmanlık
  Merkezi ODTÜ Teknokent’te bululan ve şirket misyonu yerlileştirme ve teknolojik kazanım yükümlülüğü projeleri ile dışa bağımlılığı azaltacak teknolojik ürün ortaya çıkarmak olan a n o v a, özgün ürün tasarımları  ile başlattığı ve seri üretime geçişe kadar yürüttüğü anahtar teslim projeler ile bu misyonunu gerçekleştirmektedir.
 • a n o v a Savunma ve Otomotiv
  Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde 2000 metrekarelik bir alanda faaliyetlerini sürdüren ANOVA Savunma, kurduğu imalat altyapısı ile hem kendi özgün tasarımı olan ürünleri, hem de müşterilerinin ürünleri üreterek anahtar teslim çözümler sunma ve sıcaklık, titreşim gibi bazı kalifikasyon testlerini bünyesinde gerçekleştirme yeteneğine sahiptir.
 • Numesys Yazılım Sistemleri
  FİGES A.Ş ile bir araya gelerek dünyanın önde gelen sonlu elemanlar yazılımlarından biri olan ANSYS’in temsilciliğini yürütmekte olan ve Anova bünyesine yeni katılan Numesys, ANSYS’in sayılı Elite Channel Partner’larından da bir tanesidir.