Bilgisayar Destekli Mühendislik (CAE) Yazılım ve Donanım Çözümleri

ANOVA, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD) ve Sonlu Elemanlar Analizi (FEA) konularında ve bu alanlarda kullanılacak Yüksek Başarımlı Hesaplama (HPC) platformlarında uzman bir mühendislik firmasıdır.

ANSYS, ROMAX, Ricardo, Concepts NREC, Bentley gibi yazılım firmalarının Türkiye Distribütörü olan ANOVA, yüksek başarımlı hesaplama platformlarının satışını da gerçekleştirmektedir. ANSYS temsilcisi olarak Anova, ANSYS'in sayılı Elite Channel Partner 'larından bir tanesidir.

 

Proje ve Danışmanlık

Bilgisayar Destekli Tasarım, Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği ve Sonlu Elemanlar Analizi konularında Ankara, İstanbul ve İzmir ofisleri ile savunma sanayinden otomotiv sektörüne, beyaz eşyadan türbomakinelere, biyomedikalden inşaata kadar endüstrinin hemen her alanına proje ve danışmanlık hizmetleri veren ANOVA, tamamladığı 140'dan fazla proje, patent alan 3 tasarım, patent bekleyen 4 tasarım, MIL Standardlara uygun tasarımı yapılmış ve çevre koşulları testlerinden geçmiş silah sistemleri tasarımı ile bir tasarım ofisi olarak müşterilerine katma değeri yüksek projeler yapmaktadır.

 

 

İmalat

Anova, Ankara Saraykent Sanayi Sitesi'nde kurduğu imalat altyapısı ile gerek kendi özgün tasarımı olan ürünleri gerekse müşterilerinin ürünleri üretme ve dolayısıyla anahtar teslim çözümler sunma yeteneğine sahiptir. 

 

 

 

Tüm Haberler