Tasarım Projeleri

Tasarım Bölümümüz mekanik ve elektromekanik çözümlerle müşterilere hizmet vermekte ve ANOVA ürünlerini tasarlamaktadır.  Temel olarak uzmanlık geliştirilen aşağıdaki tasarım alanlarında askeri standartlara uygun ürünlerin, ister aşamasından seri ürün teslimine kadar tüm aşamaları gerçekleştirilmektedir.

  • Turbomekanik Ürünler
  • Soğutma Sistemleri
  • Elektronik Ürün Paketleme
  • Elektromekanik Birim Tasarımı
  • Mekanizma Tasarımları
  • Test Mühendisliği
  • 3D CAD ve teknik resim hazırlanması

 

ANOVA bünyesinde bulunan üretim yetenekleri yanında ihtiyaç duyulduğunda her türlü üretim işlemi, onaylı alt yüklenicilerde gerçekleştirilmekte ve müşteriye son ürün teslim edilmektedir.

 

ASKERİ TASARIM/ÜRETİM PROJELERİ

Elektronik Kutu Tasarımı Projeleri, Silah ve Test Sistemleri Tasarımı
Detaylar

TÜRBOMAKİNE TASARIM/ÜRETİM PROJELERİ

Anova, Türbomakineler konusunda uzman bir firmadır. Şu ana kadar eksenel, radyal, karışık akışlı birçok türbomakine tasarımı gerçekleştirmiştir.
Detaylar

 

 

 

Simülasyon Projeleri

ELEKTRONİK ve ELEKTROMEKANİK PROJELERİ

Elektrik sektöründe, gerek düşük frekans, gerekse yüksek frekansda, tasarım ihtiyacı güngeçtikce artmaktadır. Firmamızın distribütörlüğünü yaptığı ANSYS yazılımının modülleriyle, bu sektörün tasarım ihtiyaçları karşılanabilmektedir. Bu konuda, gerek şirket bünyemizde yaptığımız çalışmalarla, gerekse iş ortaklarımızla gerçekleştirdiğimiz tasarımlarla, sektöre katma değer yaratmaya devam etmekteyiz.

Detaylar

 

CFD ANALİZ PROJELERİ

Her Türlü Aerodinamik Akış, Hidrodinamik Akışlar, Akışkan-Yapı Etkileşimli Problemler, Pompa-Vana Analizleri ve Kv Eğrisinin Çıkartılması, Fan Tasarımı ve Optimizasyonu, Bina Havalandırma ve Dış Cephe Yükleri Hesabı, Motor Soğutma Sistemleri Analizleri, Serbest Yüzey Akışlar
Detaylar
 

FEA ANALİZ PROJELERİ

Statik Analiz, Dinamik Analizler, Lineer-NonLineer Analizler, Yorulma-Ömür Analizleri
Detaylar