ARINC 661 için ANSYS SCADE Çözümleri

 

ARINC 661 standardına gereksinim, geliştirme ve aviyonik ekranların sertifikasyonu için tam entegre COTS çözümü

 

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE Çözümleri, ARINC 661 uyumlu sistemler, gömülü Kokpit Ekran Sistemleri (CDS) ve Kullanıcı Uygulamaları (UA) prototipi ve tasarımı için güçlendiren bir araçtır.

CDS geliştiricileri için, araç kütüphanesinde SCADE Suite ve SCADE Display modelleri şeklinde sunulan yapılar için özelleştirilebilir bir ARINC 661 uyumlu widget kütüphanesi bulunur. Bu sayede ARINC 661 yapılandırma dosyaları, widget listesini ve arayüzlerini tanımlayabilirsiniz. Ayrıca ARINC 661 Sunucusunun otomatik üretimini gerçekleştirebilirsiniz.

UA geliştiricileri için araç seti, UA sayfalarının model olarak tasarımı, standart ikili ve XML Tanım Dosyalarının (DF) otomatik oluşturulması ve SCADE Suite UA modelleri ve herhangi bir ARINC 661 Sunucusu arasındaki otomatik iletişim kodu üretme özelliklerine sahiptir.

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için SCADE Çözümleri ile uçak üreticileri, CDS geliştiricileri ve aviyonik UA geliştiricileri veya entegratörleri, ARINC 661 Ek 5'e tam uyum sağlayabilir. DO 178B/C ile en yüksek seviyede kalite ve uyumluluk elde ederken üretkenliği önemli ölçüde artırabilirler. CDS ve UA aviyonik uygulamalarının sertifikalandırılması için gerektiği gibi güvenlik hedefleri bu şekilde sağlanmış olur.

ARINC 661 Uyumlu Sistemler için modüler, model tabanlı, sertifikalandırılabilir ve yapılandırılabilir SCADE Çözümleri, genel aviyonik yazılım geliştirme ve değiştirme maliyetlerini önemli ölçüde düşürür. Sertifikasyon için gereken süreyi de düşürürler ve ARINC 661 uyumlu uçak komponentlerinin daha modüler sertifikalandırılmasına olanak tanıyan önemli bir adımdır.

ARINC 661 Standardı

ARINC 661 standardı etkileşimli CDS tasarımını normalleştirir ve CDS'nin Uçuş Yönetim Sistemleri, Uçuş Kontrol Sistemleri ve Uçuş Uyarı Sistemleri gibi UA'larla iletişim kurma şekli, önceden tanımlı ve standartlaştırılmış grafik arayüzler (bazıları pilot etkileşim yoluyla değiştirilebilir (bkz. Klavye, dokunmatik ekranlar vb.) Ve bir UA ile CDS arasındaki iletişim protokolünü çalışma zamanında standartlaştırarak. ARINC 661, UA geliştiricisi ve CDS tedarikçisinden bağımsız olarak tam CDS'nin aviyonik sistemler ile aynı şekilde etkileşime girmesini sağlar.