Elektronik Tasarım

ANSYS

Anova, Bilgisayar Destekli Mühendislik konusunda ANSYS firmasının Türkiye yetkili temsilciliğini yürütmekte olup, yazılım satışı, proje, eğitim ve danışmanlık hizmetleri veren, ayrıca tasarımını yaptığı ürünleri kendi bünyesinde imal eden bir mühendislik firmasıdır.

Anova ANSYS CFD, FEA ve düşük frekans elektromanyetik ürünlerinin temsilciliğini başarı ile sürdürmenin yanında 2014 Şubat ayında ANSYS'in yüksek frekans elektromanyetik problemlerin çözümü, tasarımı ve analizinde kullanılan HFSS yazılımının sertifikasyon programını ANSYS İngiltere'de başarıyla tamamlayıp yetkili temsilcisi olmaya hak kazanmıştır. HFSS, tam dalga elektromanyetik alan simülasyonu için kullanılan bir programdır.
Elektrik ve manyetik alanları, akımları, S-parametreleri ile uzak ve yakın alan ışıma sonuçlarını verir. Pasif gömülü elemanlar entegre devreler (IC) paketleri, baskı devre kartı (PCB) ara bağlantıları ve anten, RF/mikro dalga bileşenleri, biyomedikal cihazlar gibi yüksek-frekans yapıları tasarımlarında kullanılır.
Detaylar