Çevresel İklimlendirme Sistemleri

ÇEVRESEL İKLİMLENDİRME BİRİMİ

Çevresel İklimlendirme Birimi, savaş uçakları için geliştirilen, yeni nesil, çok algılayıcılı hedefleme podu soğutma ve ısıtma ihtiyacını karşılamak üzere tasarlanmış bir birimdir. Sistemin amacı lazer hedefleme podunu yer durumunda ve farklı uçuş koşullarında istenilen iklim şartlarında tutmaktır. İstenilen ısıtma gücünü sağlamak için elektrikli ısıtıcılardan, soğutma gücünü sağlamak için ise gaz akışkanlı soğutma çevrimi kullanılmaktadır ve ısıl güç hava ile sağlanmaktadır. LRU seviyesinde olacak şekilde tasarlanan sistem, arıza durumunda mekanik ve elektriksel ara yüzünden demontajı yapılarak değişimi yapılabilecek kolaylıktadır.

Broşürümüzü incelemek için tıklayınız.

HÜRKUŞ

Uçak kokpit ve elektronik ekipman bölmelerinin, uygun sıcaklık aralıklarında tutulmasını sağlayan sistemler üzerine tasarım ve simülasyon desteği sağlanmış bir projedir. Yapılan tasarımların testlerden önce 1D ve/veya 3D akış analizleriyle doğrulanıp, çeşitli çalışma şartlarında sistemin hangi bölmeye, hangi koşullarda ve ne kadar ısıtma/soğutma havası sağladığını tespit edip, ilgili bölgedeki sıcaklık/basınç dağılımlarını analiz edilmiş, buna göre tasarım yönlendirilmiştir.

 

ASKERİ FAN ÜRÜN AİLESİ

Askeri elektrik fanları, yüksek soğutma kapasitelerini düşük hacim ve ağırlıklarda sağlamak için kullanılmaktadır. En zorlu çevresel koşullar altında fonksiyonel gerekliliklerini yerine getirmek amacı ile tasarlanmaktadırlar.

Katalogumuzu incelemek için tıklayınız.

ISITMA SOĞUTMA BİRİMİ

Isıtma Soğutma Birimi (ISB), deniz platformlarında kullanılan lazer sistemlerini ısıl olarak koşullandırmak için ilgili standartlara göre tasarlanmış, buhar sıkıştırmalı-sıvı çevrimli ısıtma/soğutma birimidir. Isıtma, soğutma ve sirkülasyon gibi farklı çalışma modlarına sahip olan ISB, ortam ve çevrim sıvısı sıcaklığına bağlı olarak hangi modu seçeceğini belirler ve mikroişlemci kontrolü sayesinde gerektiğinde modlar arasında otomatik olarak geçiş yaparak koşullandırdığı sistemin her durumda önceden belirlenmiş optimum çalışma sıcaklıkları arasında kalmasını sağlar. Deniz ortamının zorlu koşulları düşünülerek tasarlanmış olan ISB, MIL-STD 810G ve MIL-STD-461F standartlarına göre kalifiyedir.