COVID-19

Değerli Çalışanlarımız ve İş Ortaklarımız,

Dünya genelinde yayılan ve ülkemizi de etkisi altına alan Korona Virüsü (COVID-19) salgını nedeniyle, T.C.SağlıkBakanlığı yönlendirmeleriyle tedbirlerimizi almaya azami önem veriyoruz.

Belirtmek isteriz ki çalışanlarımızın ve tüm iş ortaklarımızın sağlığı her zaman önceliğimizdir. Yaşadığımız bu küresel salgına karşı en önemli mücadele yöntemi hijyen sağlama ve sosyal mesafelendirmedir. Bu kapsamda almış olduğumuz tedbirleri aşağıda bulabilirsiniz:

  • Hijyen kurallarını ve sosyal mesafelendirmeyi tüm ofislerimiz içerisinde en üst seviyeye çıkartmış bulunuyoruz. Ortak kullanım alanlarında bulunan dezenfektan kullanımı ve ofis sterilizasyon işlemlerimiz devam etmektedir.
  • Hamile olan, yasal süt izni kullanan, kronik hastalığı  bulunan (Kalp damar hastalığı, hipertansiyon, diyabet,obezite, KOAH, Astım vb. kronik solunum yolu hastalığı ,kanser tedavisi görenler, kronik böbrek hastalığı olanlar, bağışıklık sistemi yetersizliği bulunan hastalar, bağışıklık sistemini baskılayıcı ilaç kullananlar, organ nakli olanlar) çalışanlarımıza idari izin verilmiştir.
  • Okul öncesi ve ilköğretimde çocuğu bulunan çalışanlarımızın izinli sayılması sağlanmıştır.
  • Çalışma alanları ile ortak alanlardaki yoğunluğu azaltmak amacıyla, çalışanlarımıza, yaptıkları işlerin niteliği göz önünde bulundurularak evden çalışma izni verilmiştir.
  • Üretim, Test ve Laboratuvarda çalışan personelimiz gerekli tedbirler altında çalışmalarına devam etmektedir.
  • Toplu taşıma ile ulaşımını sağlayan personelimize imkan dahilinde şirket araçları tahsis edilmiştir.

Dünya Sağlık Örgütü ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nın Korona Virüs (COVID-19) tehdidine yönelik olarak yaptığı ilk açıklamalardan bugüne kadar tüm ofislerde görev yapan çalışanların sağlığının korunmasına ve uygun bir çalışma ortamının sağlanmasına yönelik tüm önleyici tedbir ve kararları almaya özen gösteriyoruz. Öncelikli hedefimiz; tüm çalışanlarımızın ve paydaşlarımızın sağlığının korunması ve bununla birlikte faaliyet gösterdiğimiz alanın niteliği ve ülkemiz açısından önemi itibari ile üretim ve tasarım faaliyetlerinin devamlılığının ve sürdürülebilirliğinin sağlanmasıdır.

Bilgi ve desteğe ihtiyaç duyduğunuz her konuda telefon ve e-posta yolu ile bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Saygılarımızla

ANOVA ARGE TEKNOLOJİLERİ A.Ş.