Silah Sistemleri

ESNEK MERMİ YOLU

%100 yerli olarak tasarlanıp üretilen Esnek Mermi Yolu; dünyada az sayıda üreticisi olan, ülkemizde ise savunma sanayi firmaları tarafından ithal edilen bir üründür. Esnek Mermi Yolu; insansız silah sistemlerinde, mermiyi mermi kutusundan namluya süren mekanizmadır ve özellikle uzaktan komutalı silah sistemlerinde mermi beslemesinde kullanılır.

Mermi kutusu ve silah sistemi arasındaki farklı geometrilere uyum sağlayabilen esnek yapısından dolayı her durumda çalışabilir. Farklı silah sistemleri üzerine entegrasyonu sorunsuz şekilde yapılabilen Esnek Mermi Yolu, kullanılan parçalarla ürünün ömür döngüsü içinde sorun yaratmayacak kalitede tasarlanmış ve üretilmiştir. Ürünün mühimmat besleme sistemlerinin en kritik parametrelerinden olan düşük sürtünme kuvveti ve ürünün statik / dinamik olarak maruz kalacağı dış etkilere mukavemeti, kullanıcı kaynaklı oluşabilecek dış etkenler ve dayanımı öngörülen testler ile her ürün için ayrı ayrı doğrulanmıştır. Esnek Mermi Yolu Ailesi, Türk Savunma Sanayinde ihracat lisansı (Export License) ile alınan bir ürünün yerlileştirilmesi anlamında önemli bir adımdır. Ayrıca Esnek Mermi Yolu, ilk ihracat ürünümüzdür.

Bröşürümüzü incelemek için tıklayınız.

BOOSTER MEKANİZMASI

Booster Mekanizması, 12.7×99 mm NATO mühimmatlarının mermi deposundan, 3 metre mesafeden silah tarafından çekilebilmesine olanak sağlayan mekanizmadır. Silahın gücü 3 metre mesafedeki bütün mermileri çekmeye yetmediği için Booster Mekanizması içerisindeki zincir dişlilerin motor tarafından tahrik edilmesiyle silaha mermilerin ulaştırılmasını sağlar. Esnek Mermi Yolları ile uyum içerisinde çalışmaktadır.

ZIRHLI ARAÇ TASARIMLARI

Mayına dayanıklı askeri zırhlı araçların, analiz destekli tasarımları ve bu araçlara silah entegrasyonları başarı ile gerçekleştirilmektedir.

SOLENOID VALF

Oerlikon Obüslerinde kullanılan düzeyleme sistemini kontrol eden Solenoid Valflerin yenilenmesi ve geliştirilmesi projesidir. Mevcut solenid valflerinin diğer elektronik elemanlara uyumluluğunu sağlamak amacı ile değiştirilen çalışma voltajı, solenoidlerin bağlandığı arayüzler dikkate alınarak tasarlanmıştır. Projede geliştirilen solenid valfler, askeri standartlara uygun şekilde geliştirilmiş ve doğrulanmıştır. Proje başarı ile tamamlanarak seri üretimi yapılarak teslim edilmiştir.

Broşürümüzü incelemek için tıklayınız.

Solenoid valf

 

SİLAH KAPAĞI

Silah kapağı, Oerlikon GDF 001 ve 003 uçaksavar silahlarını korumak için tasarlanan ve dış etkenler sebebiyle silahın teklemesinin önüne geçen üründür.

SIRTTAN BESLEMELİ SERİ ATIŞ SİSTEMİ

Askerlerin şarjör değiştirmesine gerek duymadan, kesintisiz 550 mermi ateş etmesini sağlayan sistem, kötü hava koşullarında askerin uzun mesafeler yol kat edebileceği şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Broşürümüzü incelemek için tıklayınız.

ASKERİ REDÜKTÖR

Redüktörler, dönüş hareketi istenen sistemlerde, aktarılan tahrik kuvvetini düşüren veya arttıran sistemlerdir. Savunma sanayii, otomotiv ve makine sektörlerinde birçok alanda farklı versiyonları kullanılmaktadır. Askeri sistemler özelinde ise birçok yerde kullanılabilmesinin yanında, radar ve taret sistemlerinde kritik parça olarak görev yapmaktadır. Anova Redüktörleri askeri sistemlerden gelen zorlu çalışma koşullarına uygun olarak tasarlanmış ve doğrulanmıştır.

Broşürümüzü incelemek için tıklayınız.

 

ANOVA ESNEK MERMİ YOLU AİLESİ
Mühimmat KalibresiGövde Yapısı
5.56X45 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
7,62×51 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
7,62×54 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
12,7×99 mmAluminyum Gövde, Paslanmaz Yol
12,7×108 mmAluminyum Gövde, Paslanmaz Yol
14,5×114 mmAluminyum Gövde, Paslanmaz Yol
20 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
25 mmAluminyum Gövde, Paslanmaz Yol
30×113 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
30×165 mmAluminyum Gövde, Paslanmaz Yol
30×173 mmAluminyum Gövde, Paslanmaz Yol
40 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
 

Other Services

  • Yakıt Sistemleri

    Our manufacturing services provide assurance to clients that their people, processes, and products are as safe and efficient as possible. From logistics and compliance, to safety practices and training, Industify

  • Silah Sistemleri

    ESNEK MERMİ YOLU%100 yerli olarak tasarlanıp üretilen Esnek Mermi Yolu; dünyada az sayıda üreticisi olan, ülkemizde ise savunma sanayi firmaları tarafından ithal edilen bir üründür. Esnek Mermi Yolu; insansız silah