Notice: is_feed was called incorrectly. Conditional query tags do not work before the query is run. Before then, they always return false. Please see Debugging in WordPress for more information. (This message was added in version 3.1.0.) in D:\vhosts\anova.com.tr\httpdocs\wp-includes\functions.php on line 5536
Kabin Konsol Sistemleri - Anova

Kabin Konsol Sistemleri

HAVA – SU EŞANJÖRLÜ HIZIR KABİNET  

Hızır Kabinet deniz platformu için tasarlanmış bir mekanik yapıdır. Kabinet üzerinde yer alan ısı dönüştürücü (heat exchanger) sayesinde kabinet içindeki cihazlar soğutulmaktadır. MIL-STD-810F çevre koşulları testlerinden geçecek şekilde mekanik olarak tasarlanan ve analizlerle doğrulanan kabinet üzerinde EMI/EMC tedbirleri alınmıştır. Kabinetin ses gürültü seviyesi MIL-STD-1472F’e göre 60 dB’in altındadır. Kabinet mekanik tasarımında deniz ortamına uygun malzeme ve kaplama göz önünde bulundurulmuş ve başarılı bir şekilde teslim edilmiştir.

 

 

KOMUTA KONTROL GÖRÜNTÜLEME ÜNİTESİ (KKGÜ)

KKGÜ, temel olarak 12” LCD ekran modülünün askeri koşullara uygun olarak elektro-mekanik olarak paketlendiği bir projedir. Endüstriyel tasarımı referans alınarak KKGÜ’yü oluşturan alt bileşenlerinin mekanik tasarımı yapılmıştır. Mekanik prototip imalatı gerçekleştirilmiş ve elektro-mekanik montajın yapılması için başarı ile teslim edilerek seri üretime geçilmiştir.

 

  

KONSOL TASARIMLARI

Deniz platformlarında kullanılmak üzere tasarlanan, ileri mühendislik analizleri ile kullanışlı ve dayanıklı hale getirilen konsol projelerinin iyileştirme, analiz ve prototip üretimleri yapılmaktadır. Mekanik tasarım, izolatör seçimi ve yapısal analizler ile ısıl analizler sonuçlandıktan sonra üretim ve entegrsyon işlemleri tamamlanarak, ürünler başarıyla teslim edilmektedir.

 

KULLANICI KONSOLU

Korkut ve AIC araçlarında kullanılan kullanıcı konsolu; düşman hedeflerini görüp, konsol üzerinde bulunan joystick ve klavye ile kullanıcının komut vererek hedeflenen noktaya müdehale edebilmesini sağlayan laptoptur. Eski tasarımda bulunan titreşimden kaynaklı hakimiyet zorluğu ve ekrana odaklanamama problemleri yapısal analizler sonucunda belirlenerek, titreşim izolatörleri seçilmiş ve sisteme entegrasyonı sağlanmıştır.  Bunlara ek olarak yapının kilit mekanizmasının tasarımı, kullanıcının işlem sayısını azaltacak şekilde yeniden tasarlanmış ve ekranının kendi ağırlığından dolayı aşağı inmemesi için torklu menteşeler eklenmiştir.

 

 

   

SERVO DENETLEÇ ÜRÜNLERİ (HERKÜL AİLESİ)

Çeşitli büyüklükte ve farklı platformlarda, bağımsız elektrik motorların sürülebilmesi için kullanılan Servo Denetleç Ürünleri “Herkül Ailesi” olarak bilinir. Kullanıldıkları platformlarda, yüksek titreşim değerleri ve kritik ısıl derecelerine maruz kalmaktadırlar. Zorlu askeri şartlarda çalışan bu birimlerin, yeterli mukavemete sahip olacak şekilde kompakt ve hafif olmaları gerekirken, farklı görev koşulları altında da yüksek ısıl yük üreten güç elektroniği parçalarının da yeterince soğuyacak şekilde tasarlanmaları gerekmektedir. Güç elektroniği elemanlarının yoğun biçimde kullanıldığı bu ürünlerden Herkül-10D ve Herkül-Y1D birimlerinin mekanik tasarımları, termal – sıcaklık analizleri ile desteklenmesi ve prototip üretimleri başarıyla tamamlanarak, teslim edilmiştir.