Simülasyon

Hesaplamalı Akışkanlar Dinamiği (CFD)

Anova 2003 yılında kurulması ile birlikte ağırlıklı olarak hesaplamalı akışkanlar dinamiği alanında çalışmalara başlamış ve günümüze kadar savunma sanayii, otomotiv, beyaz eşya, inşaat, turbomakine ve kimya sektörleri başta olmak üzere birçok farklı sektöre mühendislik hizmeti sunmuştur. Aerodinamik akış, hidrodinamik akış, fan tasarımı ve optimizasyonu, pompa tasarımı, akışkan-yapı etkileşimi, bina konfor ve cephe yükü, motor soğutma sistemleri, serbest yüzey akışları ve çok fazlı akışlar konusunda alanında uzman kadrosu ile 500‘ün üzerinde proje tamamlamıştır.

Sonlu Elemanlar Analizleri (FEA)

Anova başta savunma ve havacılık sektörleri olmak üzere otomotiv, medikal, beyaz eşya, elektronik, denizcilik, inşaat ve enerji sektörlerinde ANSYS sonlu elemanlar programı kullanarak; mukavemet, titreşim, ömür hesaplarını yapmakta, tasarımların zayıf bölgelerinde güçlendirme, gereğinden fazla güvenli bölgelerinde ise ağırlık ve dolayısıyla maliyet azalatma çalışmaları yapılmaktadır.

Elektromanyetik (E-MAG)

ANSYS Electronics yazılımlarını kullanarak yüksek frekans, düşük frekans elektromanyetik ve güç elektroniği alanlarında tasarım, analiz ve prototip üretimi yapabilmektedir. Elektromanyetik ekibimiz ürünlerin tasarım, prototip üretim ve test süreçlerini kendi laboratuvar ve ekipmanları ile test edebilmektedir.