Hakkımızda

 • 0

  Yıllık Tecrübe

 • 0

  Ülkeye İhracat

 • 0

  Mühendis

 • 0+

  Devam Eden Ar-Ge Projesi

18

YILLIK TECrÜBE

Yarın İçin Bugünden Ar-Ge

Anova

Anova, 2003 yılında kurulmuş, bugün başta savunma sanayii olmak üzere Ar-Ge faaliyetleri ile ilgili tüm sektörlere hizmet veren, özgün ürünler ile dışa bağımlılığı azaltan, alt sistemleri yerlileştiren bir şirketler grubudur.

ODTÜ Teknokent merkezli Anova, tasarımını yaptığı ürünlerin üretimini Sincan OSB’deki fabrikasında gerçekleştirmektedir.

%100 yerli sermayeyle kurulan Anova, 250 kişilik mühendis kadrosuyla 5 firmadan oluşan bir grup şirketidir. Mekanik/elektronik tasarım, simülasyon ve üretim hizmetlerini bütünleşik olarak sunabilen Anova, test ve kalifikasyon tecrübesi ile kritik/stratejik ürün ve alt sistemleri yerlileştirmektedir.

Anova  özgün tasarımları, yerlileştirme ve Teknolojik Kazanım Yükümlülüğü Projeleri ile savunma sanayiinin önemli paydaşları arasındadır. Dışa bağımlılığı azaltmayı, maliyetleri düşürürken verimliliği artırmayı hedefleyen  Anova,  Ankara Sincan Organize Sanayi Bölgesi’nde de imalat faaliyetlerini sürdürmektedir. Bunun yanında Ankara, İzmir ve İstanbul ofislerinde otomotiv, beyaz eşya, enerji, çevre, inşaat ve makine imalatı gibi çeşitli sanayi kollarına da mühendislik ve tasarım alanında hizmet vermektedir.  Anova,  ASELSAN’ın sayılı stratejik iş ortaklarından birisidir.