Tasarım

Mekanik Tasarım

Mekanik Tasarım Bölümü alanında uzman kadrosuyla; Anova özgün ürünlerinin tasarımları başta olmak üzere, mekanik ve elektromekanik çözümlerle yurt içi – yurt dışı savunma ve havacılık sanayii firmalarına da hizmet vermektedir.

Yerlileştirme stratejisine uygun olarak ana yüklenici firmalara, dışa bağımlı oldukları sistem ve ürünlerde rekabetçi çözümler üretmeyi hedefleyerek, sistem ve komponent tasarımları, MIL-STD-810, MIL-STD-461 gibi askeri standartlara, DO-160 gibi havacılık standartlarına uygun olarak yapmakta ve üretimleri gerçekleştirmektedir.

Projeler; planlama, kavramsal tasarım, detay tasarım, optimizasyon, test ve doğrulama, kalifikasyon, seri ürün teslimi ve lojistik aşamalarının tümünü kapsamaktadır.

Bunun yanında, var olan bir ürünün; tasarım ve üretim optimizasyonu, varsa sorunlarının çözülmesi, test düzeneklerinin tasarlanması, üretilmesi ve testlerinin tamamlanması konularında da destek verilmektedir. Anova müşteri ve sertifikasyon isterlerini en doğru şekilde karşılayıp, öngörülen takvim dahilinde, yaratıcı, yenilikçi çözümlerle ve kalite sistemi doğrultusunda en verimli tasarıma ulaştırarak başarı ve memnuniyeti en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.

Anova bünyesinde bulunan üretim yeteneklerinin yanında, ihtiyaç duyulduğu durumlarda üretim işlemleri; onaylı alt yüklenicilerde gerçekleştirilmekte olup, montajı ve testleri yapılarak ürünün son hali teslim edilmektedir.

Mühendislik yazılımları olarak Siemens NX, CATIA, CREO kullanılmaktadır. Talepler doğrultusunda her üç programda da CAD model ve teknik resimler verilebilmektedir. Gerek yapısal simülasyonlar, gerekse ısı/akışkan simülasyonları ANSYS yazılımları ile yapılmaktadır.

Elektronik Tasarım ve Yazılım

Elektronik Tasarım ve Yazılım Bölümü;

• Gömülü yazılım gereksinimlerini belirleyebilme, geliştirme ve kodlama
• Çok katlı yüksek hızlı kart tasarımları
• Prototip üretimi
• Üretim, montaj ve kablolama için teknik ekip ve altyapı
• Hava, kara, deniz platformları için elektronik kontrol birimi tasarımları
• ANSYS Maxwell ve ANSYS HFSS ile yapılan elektromanyetik hesaplamaları
• ANSYS Simplorer ile yapılan sistem tasarımları
• Trafo simülasyon ve tasarımları
• Askeri sınıf şarj cihazları
• BLDC motor tasarımı
• Motor Driver tasarımı
• Solenoid tasarımı

Elektronik Tasarım ve Yazılım Ekibimiz yerlileştirme stratejisine uygun çözümler ve yenilikler sunmak üzere, ODTÜ Teknokent Ofisimizde çalışmalarına başlamıştır. Elektronik Tasarım ve Yazılım Ekibi olarak önceliğimiz; yenilikçi, alanında lider, gelişime ve değişime yön verecek sistemler üretmektir.

Elektronik Tasarım ve Yazılım Ekibimiz; çok katmanlı elektronik kart tasarımlarının yanında simülasyon yeteneğimizi de kullanarak, tasarlanan sistemlerin elektromanyetik analizleri (ANSYS MAXWELL/HFSS), sistem tasarımları (ANSYS SIMPLORER), gömülü yazılımları, üretim montaj ve kablolama için teknik altyapı ile askeri ve havacılık standartlarına uygun (MIL-STD-810, MIL-STD-704, MIL-STD-461, DO-178C, MIL-STD-498) şekilde prototip üretim ve seri üretim yapılabilmektedir.

Elektronik Tasarım ve Yazılım Birimi çatısı altında yer alan Mekatronik Tasarım Birimi ise; firmamızın kart, kablaj, motor, sürücü, sensör, test düzeneği tasarımı ve kurulumu gibi elektronik alanında donanımsal ve yazılımsal ihtiyacını karşılamaktadır.

Kart tasarımları ALTIUM ile elektromanyetik hesaplamaları ANSYS Maxwell ve ANSYS HFSS ile sistem tasarımları ise ANSYS Simplorer ile yapılmaktadır.