Tasarım

Mekanik Tasarım

Mekanik Tasarım bölümü alanında uzman kadrosuyla; a n o v a özgün ürünlerinin tasarımları başta olmak üzere, mekanik ve elektromekanik çözümlerle yurt içi – yurt dışı savunma ve havacılık sanayi firmalarına da hizmet vermektedir. Yerlileştirme stratejisine uygun olarak ana yüklenici firmalara, dışa bağımlı oldukları sistem ve ürünlerde rekabetçi çözümler üretmeyi hedefleyerek, sistem ve komponent tasarımları, MIL-STD-810, MIL-STD-461 gibi askeri standartlara, DO-160 gibi havacılık standartlarına uygun olarak yapmakta ve üretimleri gerçekleştirmektedir.

Projeler; planlama, kavramsal tasarım, detay tasarım, optimizasyon, test ve doğrulama, kalifikasyon, seri ürün teslimi ve lojistik aşamalarının tümünü kapsamaktadır.

Bunun yanında, var olan bir ürünün; tasarım ve üretim optimizasyonu, varsa sorunlarının çözülmesi, test düzeneklerinin tasarlanması, üretilmesi ve testlerinin tamamlanması konularında da destek verilmektedir. a n o v a müşteri ve sertifikasyon isterlerini en doğru şekilde karşılayıp, öngörülen takvim dahilinde, yaratıcı, yenilikçi çözümlerle ve kalite sistemi doğrultusunda en verimli tasarıma ulaştırarak başarı ve memnuniyeti en üst seviyede tutmayı hedeflemektedir.

a n o v a bünyesinde bulunan üretim yeteneklerinin yanında, ihtiyaç duyulduğu durumlarda üretim işlemleri; onaylı alt yüklenicilerde gerçekleştirilmekte olup, montajı ve testleri yapılarak ürünün son hali teslim edilmektedir.

Mühendislik yazılımları olarak Siemens NX, CATIA, CREO kullanılmaktadır. Talepler doğrultusunda her üç programda da CAD model ve teknik resimler verilebilmektedir. Gerek yapısal simülasyonlar, gerekse ısı/akışkan simülasyonları ANSYS yazılımları ile yapılmaktadır.

Elektronik ve Yazılım Tasarım

Elektronik ve yazılım tasarım bölümü:

– Çok katlı yüksek hızlı kart tasarımları
– Gömülü yazılım gereksinimlerini belirleyebilme, geliştirme ve kodlama
– Prototip üretimi
– Uretim, montaj ve kablolama icin teknik ekip ve altyapı
– MIL-STD-704, MIL-STD-461, DO-178C, MIL-STD-498 standartına uygun tasarım ve test yeteneklerini bünyesinde barındırmaktadır.

Elektronik ve yazılım tasarım çatımız altında yer alan Mekatronik Tasarım Birimi; firmamızın kart, kablaj, motor, sürücü, sensör, test düzeneği tasarımı ve kurulumu gibi elektronik alanında donanımsal ve yazılımsal ihtiyacını da karşılamaktadır.

Kart tasarı ALTIUM ile, elektromanyetik hesaplamaları ANSYS Maxwell ve ANSYS HFSS ile, sistem tasarımları ise ANSYS Simplorer ile yapılmaktadır.