Silah Sistemleri

Esnek Mermi Yolu Ailesi

%100 yerli olarak tasarlanıp üretilen Esnek Mermi Yolu; dünyada az sayıda üreticisi olan, ülkemizde ise savunma sanayii firmaları tarafından ithal edilen bir üründür. Esnek Mermi Yolu; insansız silah sistemlerinde, mermiyi mermi kutusundan namluya süren mekanizmadır ve özellikle uzaktan komutalı silah sistemlerinde mermi beslemesinde kullanılır.

Mermi kutusu ve silah sistemi arasındaki farklı geometrilere uyum sağlayabilen esnek yapısından dolayı her durumda çalışabilir. Farklı silah sistemleri üzerine entegrasyonu sorunsuz şekilde yapılabilen Esnek Mermi Yolu, kullanılan parçalarla ürünün ömür döngüsü içinde sorun yaratmayacak kalitede tasarlanmış ve üretilmiştir. Ürünün mühimmat besleme sistemlerinin en kritik parametrelerinden olan düşük sürtünme kuvveti ve ürünün statik / dinamik olarak maruz kalacağı dış etkilere mukavemeti, kullanıcı kaynaklı oluşabilecek dış etkenler ve dayanımı öngörülen testler ile her ürün için ayrı ayrı doğrulanmıştır. Esnek Mermi Yolu Ailesi, Türk savunma sanayiinde ihracat lisansı (Export License) ile alınan bir ürünün yerlileştirilmesi anlamında önemli bir adımdır. Ayrıca Esnek Mermi Yolu, ilk ihracat ürünümüzdür.

Kataloğumuzu incelemek için tıklayınız.

Mühimmat KalibresiGövde Yapısı
5,56×45 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
7,62×51 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
7,62×54 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
12,7×99 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
12,7×108 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
14,5×114 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
20×102 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
25×137 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
30×113 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol
30×165 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
30×173 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
35×228 mmAlüminyum Gövde, Paslanmaz Yol
40 mmKompozit Gövde, Paslanmaz Yol

Booster Mekanizması

Booster Mekanizması, 12.7 x 99 mm NATO mühimmatlarının mermi deposundan, 3 metre mesafeden silah tarafından çekilebilmesine olanak sağlayan mekanizmadır. Silahın gücü 3 metre mesafedeki bütün mermileri çekmeye yetmediği için Booster Mekanizması içerisindeki zincir dişlilerin motor tarafından tahrik edilmesiyle silaha mermilerin ulaştırılmasını sağlar. Esnek Mermi Yolları ile uyum içerisinde çalışmaktadır.

Solenoid Valf

Oerlikon Obüslerinde kullanılan düzeyleme sistemini kontrol eden Solenoid Valflerinin yenilenmesi ve geliştirilmesi projesidir. Mevcut Solenid valflerinin diğer elektronik elemanlara uyumluluğunu sağlamak amacı ile değiştirilen çalışma voltajı, Solenoidlerin bağlandığı arayüzler dikkate alınarak tasarlanmıştır. Projede geliştirilen Solenid Valfler, askeri standartlara uygun şekilde geliştirilmiş ve doğrulanmıştır. Proje başarı ile tamamlanarak seri üretimi yapılarak teslim edilmiştir.

Kataloğumuzu incelemek için tıklayınız.

Sırttan Beslemeli Seri Atış Sistemleri

Askerlerin şarjör değiştirmesine gerek duymadan, kesintisiz 550 mermi ateş etmesini sağlayan sistem, kötü hava koşullarında askerin uzun mesafeler yol kat edebileceği şekilde ergonomik olarak tasarlanmıştır.

Kataloğumuzu incelemek için tıklayınız.

Askeri Redüktör

Redüktörler, dönüş hareketi istenen sistemlerde, aktarılan tahrik kuvvetini düşüren veya artıran sistemlerdir. Savunma sanayii, otomotiv ve makine sektörlerinde birçok alanda farklı versiyonları kullanılmaktadır. Askeri sistemler özelinde ise birçok yerde kullanılabilmesinin yanında, radar ve taret sistemlerinde kritik parça olarak görev yapmaktadır. Anova Redüktörleri askeri sistemlerden gelen zorlu çalışma koşullarına uygun olarak tasarlanmış ve doğrulanmıştır.

Kataloğumuzu incelemek için tıklayınız.